CONTRA
CONTRA
CONTRA

CONTRA – NAWET NAJSŁABSZE WIATRY NIE ZATRZYMAJĄ CIĘ NA BRZEGU

ROZMIARY: 13m, 15m, 17m, 19m

Spośród wszystkich wcześniejszych modeli Cabrinha i różnych kajtów słabowiatrowych dostępnych na rynku, latawiec Cabrinha Contra 2020 zdecydowanie wyróżnia się jako model topowy. Dzięki niemu możecie pływać z deską twin tip już przy 8-9 węzłach. Wstawanie z wody w ogóle nie stanowi problemu dzięki lekkiej, trzytubowej konstrukcji latawca. Cabrinha Contra 2020 utrzymuje się w oknie wiatrowym jak przysłowiowy „pociąg na torach”. To niezwykle stabilny latawiec, który da się idealnie wyczuć, a jego ciąg jest równy nawet przy szkwałach. Będziecie również mile zaskoczeni faktem, iż używając tego latawca nie macie poczucia jego wielkości.

Latawiec Cabrinha Contra 2020 stworzono specjalnie z myślą o pływaniu przy bardzo słabym, wręcz granicznym wietrze. Jednocześnie latawiec ma znacznie powiększony zakres wiatrowy w porównaniu do modeli z poprzednich sezonów, szczególnie w mniejszych rozmiarach. Jeśli dobierzemy odpowiednią, większą deskę, na kajcie Cabrinha Contra z powodzeniem możemy pływać przy wietrze poniżej 10 węzłów. Profil i cechy latawca pozwalają na start nawet wtedy, gdy na wodzie ledwo widać pierwsze, małe zmarszczki, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej górnej granicy wiatrowej.  

Latawiec Cabrinha Contra 2020 można wyposażyć w bar Overdrive 1X – rewolucyjny patent marki Cabrinha na regulację szerokości baru / rozstawu linek, z którego można korzystać również w trakcie sesji na wodzie. Taka regulacja umożliwia zwolnienie lub przyśpieszenie latawca, w zależności od naszych potrzeb. Daje to także możliwość korzystania tylko z jednego baru przy dwóch czy nawet trzech latawcach.

Przy konstrukcji latawca zastosowano najnowszej generacji Dacron o bardzo wysokiej odporności na rozciąganie. Materiał zapewnia trwały i niezmienny profil latawca przez cały czas jego użytkowania. Jest to szczególnie ważne przy latawcach dużych rozmiarów, czyli takich jak Cabrinha Contra.

NOWOŚĆ! Ulepszona konstrukcja latawców Cabrinha 2020  dzięki nowej technologii Pure Profile Panels. Odpowiednio umiejscowione, specjalne panele umożliwiają lepszą kontrolę na aerodynamiką latawca. 

WŁAŚCIWOŚCI:

Hybrydowy profil i super lekka konstrukcja
Tylko 3 tuby poprzeczne
Przewidywalny, bardzo mocny i stabilny ciąg do przodu
Zwiększony zakres wiatrowy w mniejszych rozmiarach 13-15 m
Bardzo łatwe startowanie z wody, nawet w granicznym wietrze
Świetne osiągi przy słabym i granicznym wietrze, niezależnie od stylu pływania
Doskonały wybór do osiągów na foilu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.