Często nie jesteście pewni albo pytacie jaki latawiec dla was pasowałby najbardziej, tutaj parę słow na ten temat.

Zaczynając od dosyć nowego nadal w stawce Cabrinha – Moto, to latawiec najbardziej wszechstronny. Daje możliwość rozwijania się na początku przygody z kite’em w wielu stylach. Jest idealnym rozwiązaniem na Foila bardzo stabilny z małymi siłami na barze, skoki w haku jak i pierwsze tricki na wypięciu tez nie są dla niego problem. Moto jest nr 1 jeżeli chodzi o szkółki, niewątpliwie dlatego ze jest bardzo przewidywalny, lekko się nim steruje i świetnie wstaje z wody. Wielu automatycznie nazwało go następcą Radara, jednak to spore nadużycie, łączy te dwa latawce poniekąd wspólny mianownik, ale to dwie rożne konstrukcje. Przez swoje znikome siły na barze powinien być pierwszym wyborem dla kobiet, szczególnie dlatego powstała nowa seria Moto XO dedykowana kobietom.

cabrinha-moto-latawiec-xo-stabilny-freeride-allround-do-foil-2020

Następny jeżeli chodzi o swoja wszechstronność powinien być niewątpliwie Cabrinha Switchblade. Laureat wielu nagród już 15 lat na rynku, parokrotny światowy bestseller. Latawiec również bardzo uniwersalny, 5-cio tubowa konstrukcja, sztywna dająca bardzo dużą nośność w powietrzu. Oprócz tego, że jest królem Big Air’u ma ogromny zakres wiatrowy, krążą legendy o tym w jakich warunkach da się pływać na 12m. Przez zastosowanie pięciu tub poprzecznych latawiec jest sztywny świetnie sobie radzi ze szkwałami, ale zyskuje troche wagi względem reszty stawki za wyjątkiem AV8, przez co na granicznym wietrze nie będzie tak długo stał stabilnie w zenicie. Siły na barze są znacznie większe niż poprzedzającym Moto co dla wielu jest atutem.

cabrinha-switchblade-latawiec-z-duzym-zakresem-wiatrowym-stabilny-freeride-allround-hang-time-2020

Przywołany do tablicy latawiec Cabrinha AV8 to również 5-cio tubowa konstrukcja niezwykle sztywna ale o wyższym współczynniku AR. Latawiec stworzony z myślą o wyścigach, ma specjalnie zaprojektowanego do duetu foila o tej samej nazwie z najlżejszych materiałów. AV8 Niezwykle mocno potrafi płynąc pod wiatr przy dużej prędkości. Przez swój kształt i wysoki współczynnik AR ma olbrzymi Hang Time czyli nic innego jak nośność. Dlatego oprócz niesamowitych wyników w ściganiu spełnia się również jako maszyna Oldshoolowa z twin – tipem.

cabrinha-av8-latawiec-do-scigania-szybki-hang-time-2020

Cabrinha FX to coś dla miłośników freestyle oraz entuzjastów loopów. Od jakiegoś czasu w stawce nie ma już Chaosa czyli typowego latawca typu C z bardzo radykalnym nastawieniem na Freestyle. Fx może nie jest typowym C ale daje porównywalnie dużo luzu na linkach przy ewolucjach unHoocked, a przy tym nie zamyka na inne możliwości. Specjalnie ścięte Tipy latawca sprawiają że kręci wyjątkowo ciasne loopy i szybko wraca do zenitu. Jest znacznie szybszy od switchblade’a, ale ma też wyraźnie gorszy dolny zakres wiatrowy, niestety nie można mieć wszystkiego.

cabrinha-FX-latawiec-do-freestyle-sklep-2020

Królem słabszych wiatrów jest niepodważalnie Cabrinha Contra super lekka konstrukcja z 3-ma tubami sprawi, że będziesz pływać przy granicznych warunkach. Występuje w rozmiarach 13,15,17,19m. Charakterystyka latawców wyraźnie zmienia się wraz z wielkością. 13 i 15m są bardzo szybkie jak na swoje gabaryty 17 i 19 m będą proporcjonalnie wolniejsze, ale też wyczuwalnie szybsze od konkurencji. Największym atutem jest dolny zakres wiatrowy, z odpowiednią deską zabawa zaczyna się już od stabilnych 8-miu węzłów. Dla potwierdzenia Contra to najczęściej zamawiany i najchętniej wybierany latawiec na zajęcia przez instruktorów. Fantastycznie wstaje z wody jak na swoje wymiary i jest bardzo stabilny, przez co jest bardzo przewidywalny w powietrzu.

cabrinha-contra-latawiec-na-slaby-wiatr-2020

Cabrinha Drifter to latawiec do pływania na falach oraz freestyle’u strapless. Wyróżnia go od innych latawców Wave konfiguracja Onshore/Offshore. Znacznie to poprawia zachowanie latawca w rożnych warunkach wiatrowych. Drifter na fali jest bardzo przewidywalny i stabilny, daje to komfort i możliwość skupienia się na fali. Siły na barze są bardzo małe przez co jest dobrym wyborem dla początkujących lub osób uczących się pływać przy silniejszych warunkach wiatrowych. Bardzo lekka 3 tubowa konstrukcja. W zawodach najwyższej rangi światowej, często na najwyższych lokatach.